ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜ୍ରିୱାଲ କରିଛନ୍ତି କି ଭୁଲ? ତାହାଲେ କଣ ପାଇଁ ଏପରି କରୁଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ:-

ଗତକାଲି ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ବାସଭବନ ବାହାରେ ହୋଇଥିବା ଭଙ୍ଗାରୁଜାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ 8 ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଆଉ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର 6ଟି ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି। କହି ଦେଉଛୁ ଯେ, କାଶ୍ମୀର ଫାଇଲ ବିଷୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ବିବୃତ୍ତି ସଂପର୍କରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଭାଜପା ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚାର କର୍ମୀମାନେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଘର ବାହାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଧାରଣା ଏବଂ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାମାନେ ହଠାତ୍ ବ୍ୟାରିକେଡ୍ ଭାଙ୍ଗି ଗେଟ ଆଗକୁ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ଫାଟକ ସମ୍ନାରେ ଲଗା ହୋଇଥିବା ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। କିଛି ଲୋକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିବାସର ଫାଟକ ଉପରେ ଗେରୁଆ ରଙ୍ଗରେ ରଙ୍ଗେଇ ଦେଇଥିଲେ। କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେଠାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଘଉଡ଼ାଇଥିଲେ। ପରେ ପ୍ରାୟ 70 ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଔପଚାରିକତା ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦିଲ୍ଲୀର ସିଭିଲ୍ ଲାଇନରେ ଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଯୁବ ବିଜେପି କର୍ମୀଙ୍କ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣାପରେ ପରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (AAP) ବିଜେପି ଉପରେ ରାଜନୈତିକ ଆକ୍ରମଣ କରିଛି। ଦିଲ୍ଲୀର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ AAP କର୍ମୀମାନେ ବିଜେପି ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଉପରେ ଘୋର ଆକ୍ରମଣ କରି କହିଛନ୍ତିଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ବିଜେପି ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରୁଛି। ଏ ନେଇ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସିସୋଦିଆ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସିସୋଦିଆ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧକାରୀଙ୍କୁ ବିଜେପିର ଗୁଣ୍ଡା ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭଗବନ୍ତ ସିଂ ମାନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ବିଜେପି କେବଳ ଆପ ଏବଂ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଭୟ କରୁଛି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସଭବନ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଏହି ଅସନ୍ତୋଷର ଏକ ପୃଷ୍ଟି।

ଅନ୍ୟପଟେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ବାସଭବନରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଓ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେପି ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ତେଜସ୍ୱୀ ସୂର୍ଯ୍ୟା ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଅପମାନ ପାଇଁ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ ପଡ଼ିବ ଏବଂ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ କ୍ଷମା ମାଗିବେ ନାହିଁ, ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରିବ। ଦେଶର ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରୁଥିବା ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଆଜି ଆମେ ସମାଜ ବିରୋଧୀ ଉପାଦାନ ଏବଂ କାଶ୍ମୀରୀ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପ୍ରିୟ ବୋଲି ମନେ କରୁଛି।

 

 

 

Leave a Comment